Program Rekolekcji Wielkopostnych w Parafii

Zapraszamy do zapoznania się z programem rekolekcji wielkopostnych w parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Śmiłowicach, które odbędą się w dniach 08, 09, 10 marca 2015 roku. Więcej »

Turniej tenisa stołowego o puchar senatora Andrzeja Persona

21 lutego 2015 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar senatora Andrzeja Persona. SP Śmiłowice reprezentowali: Oliwia Maciejewska,Adrian Czarnecki, Krystian Skwarski, Sebastian Bagiński, Adam Dankowski, Mikołaj Świątecki. Najlepiej spisał się Adrian Czarnecki Więcej »

Sukces śmiłowickich młodych tenisistów.

W rozegranych przed feriami w Choceniu Ćwierćfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Chłopcy 3 a dziewczęta 5 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Czarnecki, Michał Więcej »

I halowy turniej piłki nożnej młodzików

W 2 tygodniu ferii 24 i 25 lutego odbywały się zajęcia sportowe zorganizowane przez SP Śmiłowice w hali GOSiR w Choceniu. Zajęcia zakończyły się I halowym turniejem piłki nożnej młodzików. W turnieju Więcej »

Wielki Post

Wielki Post to okres 40 dni, w których Kościół przygotowuje się do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Jest on obchodzony od IV wieku jako czas pokuty i odnowienia dla całego Kościoła, w Więcej »

 

Program Rekolekcji Wielkopostnych w Parafii

wpost

Zapraszamy do zapoznania się z programem rekolekcji wielkopostnych w parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Śmiłowicach, które odbędą się w dniach 08, 09, 10 marca 2015 roku.

Turniej tenisa stołowego o puchar senatora Andrzeja Persona

1506058_686553131455632_5038888200019840833_n[1]
21 lutego 2015 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar senatora Andrzeja Persona. SP Śmiłowice reprezentowali: Oliwia Maciejewska,Adrian Czarnecki, Krystian Skwarski, Sebastian Bagiński, Adam Dankowski, Mikołaj Świątecki. Najlepiej spisał się Adrian Czarnecki zajmując 5 miejsce. Najlepszą zawodniczką została Oliwia Maciejewska.

Sukces śmiłowickich młodych tenisistów.

2

W rozegranych przed feriami w Choceniu Ćwierćfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Chłopcy 3 a dziewczęta 5 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Czarnecki, Michał Walewicz, Weronika Piwińska i Oliwia Maciejewska. Wyniki naszych drużyn uznać należy za spory sukces, ponieważ nasi zawodnicy byli 2 lata młodsi od swoich przeciwników.

I halowy turniej piłki nożnej młodzików

1
W 2 tygodniu ferii 24 i 25 lutego odbywały się zajęcia sportowe zorganizowane przez SP Śmiłowice w hali GOSiR w Choceniu. Zajęcia zakończyły się I halowym turniejem piłki nożnej młodzików. W turnieju oprócz 3 drużyn złożonych z uczniów szkół choceńskich wzięły udział 2 drużyny z Chodcza. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna złożona z uczniów klasy V i VI SP Śmiłowice.

Wielki Post

wpost

Wielki Post to okres 40 dni, w których Kościół przygotowuje się do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Jest on obchodzony od IV wieku jako czas pokuty i odnowienia dla całego Kościoła, w połączeniu z praktykami postnymi i powstrzymania się od spożywania mięsa. Wielki Post zaczyna się w środę popielcową a kończy tuż przed wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek. Okresy i dni pokuty w ciągu roku liturgicznego (Okres Wielkiego Postu, każdy piątek jako wspomnienie śmierci Pana) są w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej.

Dzień babci i dziadka

dbid15a

W Szkole Podstawowej w Śmiłowicach odbyła się szkolna uroczystość związana z dniem Babci i Dziadka. W przedstawieniu im poświęconym uczniowie klas I-III słowami wierszy i piosenek mówili o wielkim przywiązaniu i radości z przebywania z ukochanymi dziadkami, uczniowie kasy II zaprezentowali przedstawienie „Czerwony kapturek”.

Laureaci konkursu na plakat „Każdy może świętym być”

SAMSUNG

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach wzięli udział w konkursie plastycznym „Każdy może świętym być”. Zadaniem ich było stworzenie plakatu przedstawiającego postać wybranego świętego. Najciekawsze prace można oglądać w kościele w Śmiłowicach. Ksiądz proboszcz Krystian Michalak dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu.

Wicemistrzynie powiatu

sl1

W tegorocznych rozgrywkach drużynowych w tenisie stołowym tytuł wicemistrzyń zdobyły uczennice naszej szkoły: Oliwia Maciejewska i Weronika Piwińska. W rywalizacji chłopców II miejsce w półfinale wywalczyli: Krystian Skwarski, Adrian Czarnecki, Michał Walewicz. Podopieczni p. Pauliny Trzcińskiej wystąpią jako gospodarze ćwierćfinału województwa kujawsko-pomorskiego.

Święto Trzech Króli

opnamedatum: 2006-09-18

Objawienie Pańskie, Epifania (gr. επιφάνεια epifaneia; objawienie, ukazanie się) nazywane jest potocznie świętem Trzech Króli. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele.

II TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA LUBRAŃCA

chlts
Wyniki II Turnieju o puchar Burmistrza Lubrańca. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt Oliwia Maciejewska zajęła 3 miejsce. Wśród chłopców najlepszy okazał się  Czarnecki Adrian zajmując 5 miejsce – najlepszy najmłodszy zawodnik. Pozostali chłopcy uplasowali się na następujących pozycjach: Skwarski Krystian 7 miejsce, Szymański Adrian 8 miejsce, 9-11 Bagiński Sebastian, Piekarski Sławomir, Świątecki Mikołaj.