XXIII Regionalny PrzeglĄd Orkiestr OSP

Czerwiec 13, 2014


W dniach 31.05-0106.2014  Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Śmiłowicach wyjechała na XXIII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Wiśle. Jest to kolejny etap przeglądów do którego z naszego województwa zakwalifikowało się pięć orkiestr a w skali kraju jest to 10% wszystkich strażackich orkiestr (w przybliżeniu 60 orkiestr z 600 grających). Orkiestra przemaszerowała ulicami Wisły wówczas oceniane były elementy musztry. Następnie były konkursowe występy w amfiteatrze.

Czytaj więcej   

Sukces orkiestry dĘtej osp ŚmiŁowice

Maj 16, 2014


Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach brała udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych zorganizowanym z okazji jubileuszu 140-lecia staży pożarnej we Włocławku. Zajęła I miejsce w przeglądzie orkiestr i otrzymała Puchar Biskupa Włocławskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


UROCZYSTOŚĆ ŚW. FLORIANA

Maj 08, 2014


W dniu 4 maja jak co roku druhowie strażacy z OSP Śmiłowice obchodzili dzień swojego patrona Świętego Floriana. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w intencji strażaków przez proboszcza Parafii pw. Św. Bartłomieja w Śmiłowicach ks. Krystiana Michalaka. Następnie w uroczystym szyku strażacy z pocztem sztandarowym przy wtórze Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Śmiłowice przemaszerowali na plac przed remizą strażacką gdzie odbył się uroczysty apel.

Czytaj więcej   

Wielkanoc 2014

Kwiecień 30, 2014


Strażacy ze Śmiłowic oraz Wichrowic uczestniczący w Triduum Paschalnym. Zapraszamy d obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

Czytaj więcej   

Remont kuchni w OSP

Luty 27, 2014

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z remontu kuchni Remizy OSP w Śmiłowicach.

 


Czytaj więcej  

zebranie walne w OSP

Styczeń 11, 2014

Dnia 05.01.2014 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach odbyło się Zebranie Walne – Sprawozdawcze za rok 2013. W zebraniu uczestniczyli druhny i druhowie czynni, wspierający i honorowi. Zarządowi OSP w Śmiłowicach udzielono absolutorium za rok 2013 i wytyczono plan działania na rok 2014 przez Komisję Uchwał i Wniosków. Zarząd OSP w Śmiłowicach dziękuje wszystkim za uczestnictwo w Zgromadzeniu Walnym.

Czytaj więcej  

Sylwester w Remizie

Styczeń 11, 2014

Tradycyjnie dnia 31.12.2013 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach odbył się bal sylwestrowy, w którym uczestniczyły druhny i druhowie z tutejszej straży oraz zaproszeni goście. Imprezę poprowadził zespół "MAESTRO". O północy po kieliszku szampana i złożeniu sobie życzeń noworocznych odbył się pokaz fajerwerków zaprezentowanych przez strażaków z OSP Śmiłowic.

 

Czytaj więcej  

Spotkanie wigilijne w OSP

Grudzień 20, 2013

Dnia 14.12.13 odbyło się spotkanie wigilijne w OSP śmilowice oprócz strażaków wzięły w nim udział panie z koła gospodyń. Całość uroczystości rozpoczęła się od tradycyjnego kolędowania zagrała orkiestra zaśpiewaly Śmiłowiónki następnie były życzenia od prezesa naczelnika oraz modlitwa i wysłuchanie ewangelii ks Proboszcz  wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

 

 

Czytaj więcej  

Zestaw Ratownictwa Medycznego dla OSP

Grudzień 15, 2013

Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach pozyskała zestaw ratownictwa medycznego PSP- R1 w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego "Ludziom na ratunek" z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Czytaj więcej  

Nowa pompa powodziowa dla OSP

Grudzień 05, 2013

Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach dnia 21.11.2013 r. pozyskała pompę powodziową LWT - 250K.
Pompa ma być wykorzystana na terenie gminy oraz całego powiatu do likwidacji zagrożeń powodziowych i innych podtopień.
Pompa została zakupiona z Funduszy Unijnych oraz dotacji z Urzędu Gminy Choceń.

 

 

 

Czytaj więcej  

wyrÓŻnienie dla Pana Adama WoŁyniaka

Październik 19, 2013


Pan Adam Wołyniak zdobył III miejsce w dorocznym plebiscycie Gazety Pomorskiej "Strażak Roku 2013", w kategorii "Najlepszy Strażak Ochotnik".

Serdecznie gratulujemy.

 

 

Czytaj więcej  

StraŻak na medal

Wrzesień 24, 2013


Pan Miłosz Kieszkowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach jest jednym z kandydatów do tytułu "Strażaka Roku 2013". Mogą Państwo głosować na strażaka ze Śmiłowic wysyłając SMS o treści osp.16 pod numer 71466. Głosowanie trwa do poniedziałku 30 września 2013 roku. Zachęcamy do oddawania głosów.

 

 

Czytaj więcej  

Manewry StraŻackie

Lipiec 23, 2013


21 lipca przy Zespole Szkół w Choceniu odbyły się manewry strażackie, w których brały udział strażackie jednostki z rejonu gminy Choceń. Imprezę rozpoczął występ Orkiestry Dętej OSP Śmiłowice i przemarsz drużyn na boisko, gdzie rozegrane strażackie konkurencje. Drużyną, która zdobyła I miejsce w rozgrywkach jest OSP Orkiestra Śmiłowice, II - miejsce OSP Śmiłowice, III- miejsce OSP Choceń, IV uzyskały dwie drużyny - OSP Czerniewice i OSP Szczutkowo, V - OSP Nakonowo Stare, VI- OSP Wilkowice, VII - OSP Wichrowice.

Czytaj więcej  

DzieŃ ŚwiĘtego Floriana w ŚmiŁowicach

Maj 09, 2013


Dnia 3 maja 2013 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach obchodziła swoje święto, które przypada na dzień 4.05.2013r. - Dzień Świętego Floriana - patrona strażaków. Strażacy ze Śmiłowic udali się na uroczystą mszę o godzinie 11:30 do Kościoła Św.Bartłomieja. Po mszy na placu strażackim odbył się uroczysty apel na którym wręczone zostały następujące odznaczenia

 

Czytaj więcej   

Wycinka drzew

Kwiecień 15, 2013


 Dnia 15.04.2013.Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 z Włocławka wraz z druchami z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śmiłowic dokonali usunięcia starych spruchniałych drzew, które zagrażały użytkownikom parkingu znajdującego się przy Kościele pw. św Bartłomieja w Śmiłowicach.

 

Czytaj więcej   

Zebranie walne Ochotniczej StraŻy PoŻarnej

Marzec 17, 2013


17.03.2013 r. w Domu Strażaka w Śmiowicach odbyło się walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Śmiłowic. Spotkanie rozpoczęte zostało przywitaniem przybyłych gości, następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych strażaków. Uczestnicy zebrania wysłuchali sprawozdań z działalności za rok 2012, po czym nastąpiła dyskusja nad sprawozdaniami i planami pracy. Udzielono również absolutorium zarządowi OSP Śmiłowice. 

Czytaj więcej   

Sylwester 2012 w OSP

Styczeń 01, 2013


Wspomnienia z ostatniego sylwestra.  "Sylwester 2012" zorganizowany przez OSP w Śmiłowicach dla rodzin strażaków i zaproszonych gości.

 

 

 

Czytaj więcej   

wynajem sali OSP

Styczeń 17, 2013


Wynajem sali na imprezy okolicznościowe
kontakt: Stanisław Swiątecki tel. 515-281-288

 

 

Czytaj więcej    

OpŁatek w OSP w ŚmiŁowicach

Grudzień 2012


Walne zebranie OSP w ŚmiŁowicach

Marzec 18, 2012


Dnia 18 marca 2012 r. w Domu Strażaka w Śmiłowicach odbyło walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie rozpoczęło przywitanie gości, uczczenie minutą ciszy odeszłych druhów oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek.

 

Czytaj więcej    

95-lecie osp w Śmiłowicach

Wrzesień 02, 2012


Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach w dniu 02.09.2012 roku obchodziła 95-lecie powstania jednostki. Uroczyste obchody jubileuszu zapoczątkowała zbiórka strażaków na placu przed remizą o godz. 10.00, gdzie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Zanim strażacy wraz z zaproszonymi goścmi przemaszerowali do kościoła, delegacja ze straży złożyła kwiaty na cmentarzu w Śmiłowicach, aby uczcic pamięc zmarłych druhów. O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji druhów. Została ona odprawiona przez ks. Krystiana Michalaka. Po mszy, około 12.30 nastąpił przemarsz na plac przed OSP, gdzie rozpoczęła się dalsza część jubileuszowych uroczystości.

Czytaj więcej    

Manewry StraŻackie

Lipiec 23, 2012


23 lipca 2012r.. przy Zespole Szkół w Choceniu odbyły się strażackie manewry w których startowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Choceń. Występ Młodzieżowej Orkiestry Strażackiej rozpoczął strażackie zmagania w których bezkonkurencyjna okazała się OSP Śmiłowice.

Czytaj więcej    

Projekt Aktywna WieŚ

Lipiec 23, 2012


W dniu 28 czerwca br. w Śmiłowicach odbyło się podsumowanie projektu „ Aktywna wieś” . Celem ogólnym projektu było zwiększenie oferty edukacyjnej na terenie gminy Choceń poprzez zorganizowanie warsztatów dla 65 osób ( dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 5 do 18 roku życia) w okresie od września 2011 roku do czerwca 2012 roku.

Czytaj więcej    

DzieŃ StraŻaka

Maj 03 , 2012


W przededniu święta Dnia Strażaka i ich patrona św. Floriana w parafii św. Bartłomieja w Śmiłowicach o godz. 11.30 Mszę Świętą w intencji wszystkich strażaków odprawił proboszcz tutejszej parafii ks. Krystian Michalak.

 

 

Czytaj więcej    

  

Stawiamy na aktywnoŚĆ kobiet

Czerwiec 19, 2011


19 czerwca 2011 roku na placu przed Domem Strażaka w Śmiłowicach odbył się festyn z okazji zakończenia projektu "Stawiamy na aktywność kobiet ", którego celem była aktywizacja mieszkanek wsi poprzez kulinarne warsztaty.

W programie festynu znalazły się występy:

  • dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach;
  • zespołu folklorystycznego "Śmiłowiónki";
  • zespołu " For You";
  • Młodzieżowej Orkiestry Strażackiej.