„POLSKA BIEGA” w Śmiłowicach

We wtorek 18 maja 2015 r. Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach zorganizowała po raz siódmy „Bieg po Parku” w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Celem akcji jest propagowanie biegania wśród dzieci i młodzieży. Więcej »

Galeria zdjęć – Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

”Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy II naszej szkoły pod kierunkiem Elżbiety Lachendrowicz zakwalifikował się do kolejnego etapu. Tym razem młodzi aktorzy będą mieli okazję zaprezentować swój spektakl w Bydgoszczy. Więcej »

Billy Abbott w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zaprasza na spotkanie z Billym Abbottem, piłkarzem Łokietka Brześć Kujawski, byłego gracza w angielskiej ligi. Piłkarz uświetni akcję Polska Biega, która w Śmiłowicach odbędzie się 19 maja Więcej »

Polska Biega

Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie. Trwa nieprzerwanie od 2006 r. Przez 10 edycji w ramach akcji odbyło się kilka tysięcy imprez i spotkań biegowych. W całej Polsce! Głównym celem jest Więcej »

XII Powiatowe Biegi Uliczne Choceń 2015

22.05.2015 r. o godz. 11.00 w Choceniu odbędą się XII Powiatowe Biegi Uliczne. Organizatorem biegu jest Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Choceniu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II. Trasa przebiegać będzie ulicami Więcej »

 

„POLSKA BIEGA” w Śmiłowicach

1b

We wtorek 18 maja 2015 r. Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach zorganizowała po raz siódmy „Bieg po Parku” w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Celem akcji jest propagowanie biegania wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy dodatkowo starają się promować miejscowy park podworski,jako doskonałe miejsce uprawiania sportu i turystyki pieszej. Dla biegaczy przygotowano 6 tras prowadzących alejkami i polanami XIX wiecznego parku. W zawodach wzięło udział 94 młodych zawodników czyli prawie wszyscy uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, prywatnego przedszkola i goście.

Galeria zdjęć – Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

1t

”Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy II naszej szkoły pod kierunkiem Elżbiety Lachendrowicz zakwalifikował się do kolejnego etapu. Tym razem młodzi aktorzy będą mieli okazję zaprezentować swój spektakl w Bydgoszczy.

Billy Abbott w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach

polska_biega_logo2015

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zaprasza na spotkanie z Billym Abbottem, piłkarzem Łokietka Brześć Kujawski, byłego gracza w angielskiej ligi.

Piłkarz uświetni akcję Polska Biega, która w Śmiłowicach odbędzie się 19 maja 2015 o godz. 11.00 w  Parku w Śmiłowicach.

 
więcej na temat Billy Abbott

Polska Biega

polska_biega_logo2015

Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie. Trwa nieprzerwanie od 2006 r. Przez 10 edycji w ramach akcji odbyło się kilka tysięcy imprez i spotkań biegowych. W całej Polsce! Głównym celem jest pokazanie, że bieganie jest dla wszystkich. Że biegać może każdy – bez względu na wiek, płeć, zawód, stan konta, miejscowość, w  której mieszka. W zeszłym roku odbyło się 620 imprez, w których wystartowało 135 tysięcy osób!

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji Polska Biega zapraszamy  19 maja 2015 na godz. 11.00 do  Parku w Śmiłowicach. Dołącz do nas. Stań się częścią tej największej w Polsce akcji promującej bieganie!

XII Powiatowe Biegi Uliczne Choceń 2015

logo-biegi-2015

22.05.2015 r. o godz. 11.00 w Choceniu odbędą się XII Powiatowe Biegi Uliczne. Organizatorem biegu jest Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Choceniu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II. Trasa przebiegać będzie ulicami ulice przyległymi do Gimnazjum. O godz. 10.30 planowana jest odprawa techniczna z opiekunami o godz. 11.00 otwarcie zawodów.

Laureaci IX Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

przegląd teatr

24 kwietnia 2015 r. w Brześciu Kujawskim odbył się IX Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Tego dnia publiczność i jury byli zgodni co do tego, że najlepszym przedstawieniem w grupie klas I – III był ” Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy II naszej szkoły pod kierunkiem Elżbiety Lachendrowicz.

Uczcili 70 – rocznicę zakończenia II wojny światowej

sl

Uczniowie klas V – tych ze szkół podstawowych w Choceniu  i w Śmiłowicach uroczyście uczcili 70 – rocznicę zakończenia II wojny światowej. 8 maja po zakończonych w szkołach akademiach odbył się rajd rowerowy do Szczytna.

Nabożeństwa Majowe

majowe

Matka Boska postrzegana jest jako Pośredniczka między człowiekiem a Jej Synem – Jezusem Chrystusem. Zapowiedzią Jej pośrednictwa ukazuje nam wesele w Kanie Galilejskiej, gdzie widząc smutek i bezradność gospodarza wesela, wstawiła się za nim u Jezusa, a On nie odmówił swojej Matce, chociaż „nie nadeszła jeszcze Jego godzina” (por. J 2 3-9). Ukrzyżowany Chrystus swoim testamentem przekazanym z wysokości krzyża  uczynił swoją Matkę Matką każdego człowieka słowami: „Oto Matka twoja”. Od tego czasu Maryja jako najlepsza Matka stała się „Orędowniczką i Pośredniczką” swoich ziemskich dzieci przed „jedynym pośrednikiem przed Ojcem, którym jest Jezus Chrystus” (por. 1Tm 2, 5-6).

Laureatki Festiwalu Piosenki Ludowej „KUJAWSKIE ŚPIEWANIE”

kpl

20 kwietnia 2015roku uczennice Szkoły Podstawowej  w Śmiłowicach  bardzo dobrze zaprezentowały się na FESTIWALU PIOSENKI LUDOWEJ „KUJAWSKIE ŚPIEWANIE” zorganizowanym przez szkołę podstawową w Wilkowicach.

Warta honorowa OSP Śmiłowice

IMG_1867

Jak co roku podczas świąt Wielkiej Nocy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach uczestniczyli w warcie honorowej przy Grobie Chrystusowym.