Pierwszy piątek miesiąca

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – warto przypomnieć co ze sobą niesie to szczególne nabożeństwo, jaka jest jego historia i co się z nim wiąże. Główna zasługa w rozpowszechnianiu się nabożeństwa Więcej »

Dożynki w Śmiłowicach

W parku w Śmiłowicach, w przepięknej scenerii, w ostatnią niedzielę 6 września podziękowaliśmy za plony podczas polowej Mszy św. Honory starostów pełnili Pani Elżbieta Świątkowska z Janowa i Pan Maciej Ciesielski ze Więcej »

Sesja w odnowionej remizie w Śmiłowicach

Ostatnia sesja odbyła się w odnowionej remizie OSP Śmiłowice. Wójt Gminy przekazał na ręce całego Zarządu OSP Śmiłowice wyrazy uznania za wkład pracy, czasu i skuteczność w odnowieniu remizy. Zarząd OSP dziękował Więcej »

Wakacje w szkole w Śmiłowicach

Pomimo wakacji i okresu urlopowego szkoła w Śmiłowicach intensywnie przygotowuje się do przyjęcia nowych uczniów. W lipcu pomalowane zostały płoty od strony ulicy, stojaki na rowery, odnowiony plac zabaw. Dokonano też drobnych napraw na Więcej »

W Śmiłowicach uczczono powstańców warszawskich

Z okazji 71 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na cmentarzu parafialnym w Śmiłowicach przedstawiciele Hufca ZHP Włocławek – Powiat z Chocenia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach uczcili powstańców pochodzących ze Śmiłowic. Więcej »

 

Pierwszy piątek miesiąca

1ptk

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – warto przypomnieć co ze sobą niesie to szczególne nabożeństwo, jaka jest jego historia i co się z nim wiąże. Główna zasługa w rozpowszechnianiu się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada skromnej zakonnicy, św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690). W grudniu 1673 roku św. Małgorzata dopuszczona została do tego, by spoczęła na Sercu Jezusowym. Pan Jezus pokazując jej swoje Serce pełne ognia, rzekł do niej: “Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami”.

Dożynki w Śmiłowicach

d
W parku w Śmiłowicach, w przepięknej scenerii, w ostatnią niedzielę 6 września podziękowaliśmy za plony podczas polowej Mszy św. Honory starostów pełnili Pani Elżbieta Świątkowska z Janowa i Pan Maciej Ciesielski ze Śmiłowic.
Rolnikom z naszej gminy przyznano honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaczenia zostały wręczone podczas części obrzędowej. Nie odebrane medale planowane są do wręczenia podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

Sesja w odnowionej remizie w Śmiłowicach

remiza-osp-smilowice-2
Ostatnia sesja odbyła się w odnowionej remizie OSP Śmiłowice. Wójt Gminy przekazał na ręce całego Zarządu OSP Śmiłowice wyrazy uznania za wkład pracy, czasu i skuteczność w odnowieniu remizy. Zarząd OSP dziękował wszystkim, którzy pomagali i pracowali przy pozyskiwaniu środków unijnych dla jednostki. Strażacy mają co świętować, gdyż z ostatniego rozdania w ramach operacji „Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa” Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”, pozyskano imponujące dofinansowanie. Wniosek został złożony w konkursie do LGD Dorzecza Zgłowiączki.

Wakacje w szkole w Śmiłowicach

sp-smilowice-2015-wakacje

Pomimo wakacji i okresu urlopowego szkoła w Śmiłowicach intensywnie przygotowuje się do przyjęcia nowych uczniów. W lipcu pomalowane zostały płoty od strony ulicy, stojaki na rowery, odnowiony plac zabaw. Dokonano też drobnych napraw na boiskach szkolnych. Od sierpnia malowane są sale klasy I, III i VI. Pomimo upałów panie sprzątaczki starają się utrzymać kolorowe klomby kwiatowe i zieleń wokół  naszej placówki. W ostatnim tygodniu w naszej szkole wypoczywały dzieci i młodzież ze Świetlicy „Oratorium we Włocławku”.

W Śmiłowicach uczczono powstańców warszawskich

powstancy-smilowice-1
Z okazji 71 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na cmentarzu parafialnym w Śmiłowicach przedstawiciele Hufca ZHP Włocławek – Powiat z Chocenia oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach uczcili powstańców pochodzących ze Śmiłowic.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

zakonczenieroku

W dniu 26 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Dyrektor Sławomir Gwardecki nagrodził uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a także tych, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową w Śmiłowicach w licznych konkursach i  zawodach.

Rozstrzygnięto IX edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach.

lstankiewicz15

W piątek, 12 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach uroczyście podsumowano IX edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Uroczystość była okazją do spotkana młodych poetów oraz miłośników poezji w regionie. Kolejny raz konkurs pokazał, że poezja nadal odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodzieży a idea organizowania konkursów poetyckich jest nadal żywa.

Duży konkurs w małej szkole. Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

lstankieiwcz

Wszystko  zaczęło się w 2004 roku od wizyty w Śmiłowicach pani Danuty Czerwińskiej – Murawskiej oraz Mariana Kustry, członków Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Literatów. Pani Danuta poszukiwała materiałów do pracy nad monografią  Leona Stankiewicza, regionalnego poety, propagatora folkloru Kujaw, założyciela „Kapeli spod Kowala” a zarazem ucznia Szkoły Powszechnej w Śmiłowicach. Autorce przyświecał pomysł stworzenia cyklu książek pod nazwą Wielcy Małych Ojczyzn, poświęconych zapomnianym twórcom i animatorom kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Wizyty i poszukiwania materiałów w miejscowej parafii i szkole  doprowadziły do powstania książki o Leonie Stankiewiczu i przywrócenia zapomnianej postaci społeczności szkolnej  i środowisku lokalnemu. Promocja książki zorganizowana w 2006 roku zgromadziła w szkole liczne grono mieszkańców Śmiłowic i krewnych pana Leona.

Piknik Rodzinny w parku

pk

Zapraszamy 21.06.2015r. o godz. 13.00 do parku w Śmiłowicach na piknik rodzinny.

Drugie miejsce w Konkursie Pięknego Czytania w Choceniu

SAMSUNG

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 10 czerwca 2015 r. w Choceniu. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytanie średniowiecznych „Kronik” Jana Długosza. Oprócz występu głosowego Jury oceniało również stroje i rekwizyty. Spośród uczniów naszej placówki najbardziej doceniło występ Sławomira Piekarskiego i przyznało mu drugą nagrodę. W konkursie naszą szkołę reprezentowali ponadto: uczennice klasy piątej – Julia Postrach i Jowita Śmiałek oraz uczeń klasy szóstej – Kacper Zieliński.